کابینت لترون

4/5 - (4 امتیاز)

در میان دسته های مختلف کابینت های آشپزخانه، کابینت های لترون مدل های ساده و مقرون به صرفه ای هستند که برخی اقدام به سفارش آن ها می کنند. در واقع آن ها کابینت های نئوپان هستند که دارای روکش های لترون هستند. در ابتدای همین مقاله بهتر است عنوان کنیم که آذرخش دکور هیچگونه سفارش کابینت های نئوپان یا لترون را پذیرا نبوده و به دلیل قدیمی بودن این نوع کابینت آشپزخانه اجرای آن نیز بسیار کم و توسط معدود افرادی انجام می شود.

ویژگی های کابینت های نئوپان لترون

نئوپان یکی از فراورده های چوبی بسیار پر کاربرد است که از آن ( در گزشته بیشتر ) برای ساخت برخی کابینت های ساده و قیمت مناسب نیز استفاده می شود. این نوع کابینت ها داری روکشی هستند که لترون نامیده می شود. از آن جا که بیشتر مردم کابینت های لترون را همان ملامینه می دانند بهتر است عنوان کنیم که این دو نوع کابینت یکی نبوده و تفاوت هایی با هم دارند.

به دلایلی که در ادامه عنوان خواهیم کرد سفارش این نوع کابینت را به هیچ عنوان توصیه نحواهیم کرد. اما اگر قصد سفارش کابینت آشپزخانه در مدل های جدید و با متریال با کیفیت را دارید می توانید به این بخش از آذرخش دکور مراجعه کنید.

معایب کابینت های لترون

روکشی که روی نئوپان این کابینت ها قرار می گیرد یکی از ضعیف ترین روکش هاست و مقاومت بسیار کمی در برابر رطوبت و آب دارد و نصب آن ها در هر محیطی چه مرطوب و غیر مرطوب توصیه نمی شود چرا که در نهایت در آشپزخانه از آب استفاده شده و سبب خراب شدن آن ها می شود.  از دیگر عیب هایی که این نوع روکش ها دارند عدم مقاومت در برابر پارگی و خط و خش است ( لترون نوعی روکش کاغذی است !)

یکی دیگر از معایب لترون عدم مقاومت آن در برابر حرارت است در حالی که محیط آشپزخانه گونه ایست که باید هم بدنه و روکش کابینت و هم صفحه نصب شده روی آن ها مقاومت زیادی داشته باشند. از طرفی ذات کاغذی این روکش جذب لکه ها را ساده تر کرده و تمیز کردن را بسیار سخت تر می کند. یکی دیگر از عیب های مهم کابینت های نئوپان قدیمی بودن طرح و سبک آن هاست و به همین خاطر دیگر متقاضی زیادی ندارد و حتی با قیمت مناسبی که دارند مشتری ندارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *