نورپردازی RGB سقف کشسان

5/5 - (1 امتیاز)

مسئله نور در هر سبکی از دکوراسیون داخلی بسیار مهم بوده و در یک طرح استاندارد و زیبا شاهد نورپردازی خاص و منحصر به فردی هستید که زیبایی را به شما نشان می دهد. نورپردازی در سقف های کشسان یکی از مهم ترین مسئله هایی است که باید پیش از نصب کار آنرا در نظر بگیرید. یکی از انواع سیستم هایی که نصب می شود نورپردازی RGB سقف کشسان است که در حال حاضر یکی از ترند های اصلی بازار می باشد. از نورپردازی آر جی بی می توان در محیط های بسیار مختلفی استفاده کرد.

نورپردازی آر جی بی RGB سقف کشسان

نور های آر جی بی به چراغ هایی می گویند که می توانند تغییر رنگ داشته باشند. کلمه آر جی بی در انگلیسی در واقع کوتاه شده سه رنگ قرمز سبز و آبی است. فناوری به کار رفته در این نور ها به شکلی است که با ترکیب این س رنگ شما می توانید 16 میلیون رنگ دیگر را بوجود آورید. حتما تا به حال سیستم های گیمینیگ را دیده اید که از نور های آر جی بی استفاده می کنند و جذابیت خاصی را دارند.

نورپردازی آر جی بی RGB سقف کشسان 

در این سیستم ها یک پانل ال ای دی وجود دارد که با الگوریتم های مختلف برنامه می گیرند و سه رنگ اصلی اشاره شده با هم ترکیب شده و رنگ های جدیدی را ایجاد می کند و در نهایت شمار رنگ ها به 16 میلیون می رسد! این ال ای دی ها کیفیت بسیار بالایی دارند و طول عمرشان زیاد است و از وطرفی مصرف برق کمی هم دارند. بدیهی است که این مزیت ها در کنار سایز کوچکی که لامپ ها دارند آنها را به یک گزینه مناسب برای نصب در سقف های کاذب و کشسان کرده است.  در واقع در کنار لامپ های هالوژنی رشته ای ال ای دی و …این نور های RGB نیز در حال محبوب تر شدن هستند و با توجه به اینکه می توان رنگ هایبسیار مختلفی را از آن ها دریافت کرد در سبک های مدرن و تلفیقی بسیار استفاده می شوند.

نصب نورپردازی آر جی بی در سقف های کسشان

از این لامپ هایا به به صورت تکی و با در کنار لامپ های هالوژنی و یا لوستر ها استفاده می کنند. این نور ها در پشت سقف قرار می گیرند و بیشتر در کناره های فریم سقف نصب می شوند و مسئله چیدن آن هابسیار مهم است چرا که در نشان دادن طرح کلی سقف بسیار موثر است. غلظت رنگ بالاتر نیازمند نصب تعداد لامپ های بیشتر و به اصطلاح تراکم بخشیدن به آن است و بسته به دیزاین سقف انجام می شود. در نصب این سیستم ها یک پنل برنامه ریزی یا یونیت نیز استفاده می شود که کنترل رنگ ها را بر عهده دارد و شما با یک ریموت از راه دور رنگ هایی که می خواهید را تنظیم می کنید و یونیت برنامه را به لامپ ها ارسال می کند.

یکی از هم ترین مزیت هایی هم که این سیستم کنترل دارد امکان تنظیم کردن و اعمال تنظیمات شخصی است. تغییر راحت رنگ نور و دمای آن سبب می شود تا فضا کسل کننده نباشد و به اصطلاح چشم های بیننده خسته نشود. از دیگر مزیت هایی که این نور ها دارند می توان به تاثیر مثبت در روحیه افراد اشاره کرد در واقع تنوع رنگ هایی که همگی زیبا هستند سبب می شود تا روحیه افراد در یک محیط بهتر باشد و آرامش روحی بر فضا حکمفرما شود. به همین خاطر استفاده از این سیستم ها در فضا های کاری نیز رایج است. هر رنگی یک ویژگی را دارد و سب القا شدن یک حس خاص در هر فرد می شوند برای مثال رنگ قرمز رنگ هیجان و خشم است و رنگ آبی رنگ آرامش وخونسردی و. قابلیت رقص نور یکی دیگر از مزیت هایی است که به این سیستم های نوری نسبت می دهند و در میهمانی ها فضایی سرزنده را می توان درست کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *