معایب پارکت لمینت های متفرقه

5/5 - (1 امتیاز)

محبوبیت بالای یک کالا و تقاضای بالای آن در بازار شرکت هایی که در ساخت آن محصول هیچ تجربه ای ندارند و تنها به قصد سودجویی اینکار را می کنند را تشویق به ساخت مدل های بی کیفیت از آن و عرضه به بازار می کند. محصولات مختلفی با نام برند های متفرقه و ناشناخته هر روز وارد بازار می شوند و متاسفانه به خاطر قیمت ارزان تری که دارند خیلی از افراد آن ها را خریداری می کنند. پارکت لمیینت ها نیز استثنا نیستند و در این مقاله به معایب پارکت لمینت های متفرقه خواهیم پرداخت و عنوان می کنیم که چرا با خرید از این برند ها شما تنها هزینه ای بیهوده را متحمل خواهید شد.

بررسی معایب پارکت لمینت های متفرقه

کیفیت ساخت پایین

برند های معتبر سازنده پارکت لمینت از تجهیزات و دستگاه های گران قیمت و البته متریال های درجه یک برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند این در حالی است که شرکت های متفرقه تنها برای سودجویی اقدام به عرضه محصول می کنند و با متریال بی کیفیت آن ها را تولید می کنند. در ضمن به خاطر عدم تجربه و تخصص در ساخت این کفپوش ها حتی از نظر ساختاری نیز مشکل دارند و بسیاری از ان ها حتی به خوبی و دقیق نصب نمی شوند. برای مثال ویدیوی زیر را مشاهده کنید.

همانطور که دیدید نصاب هرچه تلاش می کند نا تایل را تنظیم و دقیق نصب کند به خاطر غیر استاندارد بودن ساختار تایل نمی تواند این کار را انجام دهد. حتی اگر فرایند نصب را به هر طریقی تمام کند در مدت کوتاهی مشکلات دیگر خود را سریع نشان می دهند چرا که تایل ها در کنار هم به صورت دقیق نصب نشده اند و فاصله ای غیر استاندارد بینشان وجود دارد رطوبت و…به راحتی در این فضا نفوذ کرده و سریع آن ها را خراب می کند.

بررسی معایب پارکت لمینت های متفرقه

صحت نداشتن سطح سایش

همانطور که می دانید کلاس سایشی مهم ترین فاکتور هر پارکت لمینت است. برند های متفرقه به خاطر استفاده از متریال و لمینت بی کیفیت به هیچ وجه نمی توانند آن کیفیت و مقاومتی که از هر سطح سایشی انتظار می رود را ارائه دهند و در واقع کلاس سایش محصولات آن ها کذب بوده و کفپوش قادر نیست فشار ها و..را تحمل کند و در مدت کوتاهی ترک ها و تورم های روی سطح خود را نشان می دهند.

عدم مقاومت در برابر رطوبت

کیفیت پایین روکش روی مغزی و در کنار آن ساختار نا مناسب راه نفوذ رطوبت و اب را راحت تر می کند و این مسئه سبب باد کردن پارکت لمینت شده و در نهایت ظاهر آن را به سرعت تخریب می کند.

عدم مقاومت در برابر رطوبت

مغزی ضعیف

مغزی یکی از مهم ترین بخش های هر پارکت است و مغزی های با استحکام بالا قیمت بالا تری هم دارند اما برند ههای متفرقه برای بیشتر کردن حاشیه سود خود از مغزی های بسیار بی کیفیتی استفاده می کنند که نمی توانند فشار ها را تحمل کند و انعطاف لازم را ندارد و به راحتی ترک خرده و حتی ممکن است بشکند!. در ضمن در برابر تغییر دما اصلا مناسب نبوده و حتی با تغییر سایز ناشی از آن هم می توانند دچار ترک خوردگی شوند.

لکه گیری و جذب چربی ها

به خاطر استفاده از لمینت ضعیف و غیر استاندارد این پارکت ها به راحتی لکه ها و چربی ها را جذب می کنند برخلاف مدل های ساخته شده توسط برند های معتبر که جذب لکه ها را سخت تر کرده و تمیز کردن آن ها راحت است. پس در صورت خرید این پارکت ها کار سختی برای تمیز کردن ان ها خواهید داشت و از ان جا که در بیشتر مواقع برای تمیز  کردن مجبور به استفاده از یک دستمال مرطوب هستید بدیهی است که با تمیز کردن هم آسیب های دیگری  به آن ها وارد کنید.

اتصالات و کلیک های شکننده

کلیک ها و اتصالات متنوعی که بین تایل ها وجود دارد باید بتوانند فشار بالایی را تحمل کنند و نشکنند. طبیعتا برند های متفرقه کیفیت این کلیک ها را مد نظر قرار نمی دهند و در صورتی که کوچک ترین ضربه ای به آن ها وارد شود سبب شکسته شدن کلیک و دیگر اتصالات بین تایل ها شده که عملا آن تایل دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

نبود خدمات پس از فروش

بسیاری از برند های متفرقه چه ایرانی و چه چینی هیچگونه خدمات پس از فروشی به مشتری ارائه نمی دهند برخی حتی یک دفتر و آدرس مشخص هم ندارند!

این در حالی است که خرید پارکت لمینت از شرکت های معتبر ایرانی و خارجی مزیت های عمده ای دارد و گارانتی معتبر و نصب رایگان و دیگر خدمات پس از فروش تنها چند نمونه از آن ها می باشد. جهت مشاهده مدل های بسیار متنوع و خرید پارکت لمینت ارزان از برند های معتبر با گارانتی و نصب رایگان و دیگر خدمات پس از فروش می توانید وارد این بخش سایت شوید.

One thought on “معایب پارکت لمینت های متفرقه
  • آذر 21, 1400 at 3:55 ق.ظ
    Permalink

    چطور میشه تشخیص داد ؟

    Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *