سوسک کابینت آشپزخانه

Rate this post

کابینت های آشپزخانه یکی از اصلی ترین عناصر دکوری در هر خانه ای به شمار می روند و از نظر ظاهری اهمیت بسیار زیادی دارند و افراد در تمیز کردن و نگهداری آن ها بسیار تلاش می کنند. از طرفی مواد غذایی و ظروف و..را در آن ها قرار داده و کاربردی مهم در هر خانه ای به خصوص اشپزخانه های ما ایرانی ها دارند اما یکی از مشکلات مهم و رایجی که ممکن است با ان مواجه شده باشید سوسک های ریز کابینت هستند. در این مقاله روش های از بین بردن سوسک کابینت آشپزخانه را عنوان خواهیم کرد و راه های پیشگیری موثر را نیز بررسی می نماییم.

سوسک های آشپزخانه مانند کپک کابینت و یا در هر محیط دیگری از خانه یکی از عذاب آور ترین و غیر بهداشتی ترین مسائلی است که می توانید با انها مواجه شوید این حشرات سرعت تکثیر بالایی دارند و در صورتی که به درستی با ان ها مقابله نشود شاهد تسخیر شدن خانه خود توسط آن ها خواهید بود. به همین دلیل پیشگیری از رشد و تکثیر آن ها بسیار مهم است.

پیشگیری از سوسک کابینت آشپزخانه

برای جلوگیری از رشد و تکثیر سوسک های ریز آشپزخانه و یا حمام و…شما گزینه های زیادی را در پیش رو دارید. در آشپزخانه سوسک ها از طریق راه آب معمولا بالا آمده و وارد کابینت ها می شوند و عاملی که ان ها را جذب می کند چیزی نیست جز مواد غذایی عمدتا مانده پس حتما کابینتهای خود را تمیز کنید و همشه مواد غذایی را در حالت بسته بندی قرار دهید تا بوی ان ها سبب جذب شدن این حشرات نشود.

برای کسب اطلاع از روش های موثرتر و بهتر تمیز کردن کابینت آشپزخانه حتما این مقاله آذرخش دکور را بخوانید تا بتوانید به بهترین شکل از کابینت های خود نگهداری کنید.

پیشگیری از سوسک کابینت آشپزخانه

سوسک ها به طور عموم مکان های تاریک و مرطوب را دوست دارند و کابینت های اکثر آشپزخانه ها این دو ویژگی را دارد اما تاریک بودن فضای داخل طبیعی بوده و شما باید فکری به حال رطوبت کنید. سعی کنید از نم دار شدن کابینت ها جلوگیری کنید و با عایق بندی و نصب روکش های با کیفیت هم بدنه و ام دی اف کابینت های خود را سالم نگاه دارید و هم از رشد حشراتی نظیر سوسک جلوگیری کنید.

در صورت مشاهده یک عدد سوسک شما باید واقعا نگران شوید چرا که اگر در محیط روشن این حشره را ببینید به احتمال زیاد جمعیت بسیار زیادی از آن ها در خانه شما هستند. سوسک ها از درز ها و سوراخ های کوچک نفوذ می کنند و بستن این درز ها در جلوگیری از ورود آن ها به خانه شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

از بین بردن سوسک کابینت آشپزخانه

همانطور که می دانید موثر ترین روش برای از بین بردن این حشرات سمپاشی آن هم به صورت گسترده است خصوصا اگر در روز چند بار آن ها را مشاهده می کنید. سم پاشی باید به کمک متخصص این کار صورت گیرد و عموما شما باید خانه را در اختیارشان بگذارید تا با ابزار کاری مخصوصشان ظرف چند روز آشپزخانه و سایز بخش های خانه را سمپاشی کنند تا اینکار موثر واقع شود. در ضمن در خانه ماندن شما در دوران سمپاشی اصلا توصیه نمی شود و سموم قوی که در اینکار به کار برده می شوند برای انسان نیز بسیار ضرر دارند.

سمپاشی در مقیاس کوچک تر که به کمک حشره کش هاست نیز یکی از روش های رایج است اما این روش در صورتی موثر است که شما بسیار کم آن ها را مشاهده می کنید و باید برای پیدا کردنشان تمام سوارخ ها و درز ها را مشاهده کنید. در واقع اینکه سالی چند بار سوسک ها را مشاهده کنید و آن ها را بکشید امری طبیعی است و لزوما به معنای گسترش و شیوع آنها در خانه نمی باشد اما به این معناست که این سوسک ها از فاضلاب یا جای های دیگر به راحتی وارد خانه می شوند و می توانند رشد کنند!

روش های خانگی کشتن سوسک های کابینت

شاید تا به حال شنیده باشید که می توان با استفاده از مایع ظرفشویی اقدام به از بین بردن سوسک ها کرد. برای اینکار کافیست در یک ظرف اسپری مقاری مایع را با آب مخلوط کنید و هر جا که احتمال می دهید سوسک ها باشند اسپری کنید. اما دقت کنید که این روش تنها برای مواقعی خوب است که شما تهداد بسیار کمی سوسک را دیده اید و برای آشپزخانه هایی که به اصطلاح تسخیر شده اند جوابگو نخواهد بود.

یکی دیگر از روش های از بین بردن سوسک کابینت استفاده از گیاه سنبل الطیب است. در واقع استفاده از این گیاه که عطر خاصی دارد سبب فراری دادن سوسک های ریز می شود چرا که از بوی آن متنفر هستند! در کل روش فراری دادن این حشرات با اسانس ها و عطر های مختلف بسیار رایج است و می تواند موثر واقع شود.

ترکیب کردن شکر و جوش شیرین نیز برای سوسک ها یک وعده غذایی سمی را درست می کند و آن ها برای خوردن شکر جوش شیرین را هم خورده و در نهایت می میرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *