سرستون کابینت ممبران

4.9/5 - (9 امتیاز)

مشخصه ای که کابینت های ممبران را بسیار منحصر به فرد می کند الگوی و طرح خاص آن ها و همچنین هماهنگی اجزا با طرح کلی بدنه و درب های کابینت هاست. این مدل کابینت که یکی از محبوب ترین های کابینت های نئوکلاسیک به شمار می رود در کشور ما محبوبیت بسیار بالایی دارد اما باید در انتخاب طرح و اجزای مرتبط به خصوص سرستون کابینت ممبران دقت کنید. سر ستون های ممبران مدل های متنوعی دارند و بهتر است مانند دیگر المان های دکوراتیو با توجه به فاکتور های مشخصی برگزیده شوند.

سرستون کابینت ممبران یا وکیوم

فاکتور های زیادی هستند که این دسته از کابینت ها را نزدیک به سبک کلاسیک می کنند یکی از مهم ترین مشخصه های ظاهری آن ها سر ستون ها و ستون هایی است که در مدل های مختلف نصب می شوند. در واقع این سرستون های ممبران نمادی از لاکچری بودن و به نوعی سمبل شکوه و نشانی از قدرت هستند. اگرچه سرستون ها تنها مختص به کابینت های وکیوم نبوده و در مدل های رومی و…نیز استفاده می شوند.

سرستون کابینت ممبران یا وکیوم

همانطور که می دانید سر ستون روی ستون نصب می شود و انتخاب طرح و مدل این دو باید با توجه به ظاهر و دیزاین درب ها صفحه و یراق آلات کابینت صورت گیرد تا بیشترین هماهنگی در طرح دیده شود. ستون ها دارای طرح های کنده کاری شده و منبت کاری هستند و شخصیتی کلاسیک را با کل کابینت می بخشند. این ستون ها و سرستون هایی که برای کابینت های ممبران ساخته می شوند توسط یک دستگاه خاص به نام سی ان سی که یک نوع ماشین کنده کاری است ساخه می شوند.

انواع مدل های سر ستون کابینت ممبران

این سر ستون ها می توانند بی نهایت طرح داشته باشند و شما هیچ گونه محدودیتی در انتخاب یک طرح منحصر به فرد نخواهید داشت. طرح ها و مدل هایی از برگ ها و گیاهان و گل ها گرفته تا اشکال هندسی خاص و کلاسیک و یا حتی سمبل ها. برای مثال طرح های تخت جمشیدی یکی از رایج ترین مدل های محبوب در کشور ما هستند.

انواع مدل های سر ستون کابینت ممبران

انتخاب سر ستون ها باید با توجه به دیزاین کلی و میزان پیچیدگی طرح زده شده روی درب کابینت ها صورت گیرد و هر چه طرح دارای کنده کاری بیشتری باشد بهتر است که سر ستون ها هم منبت کاری بیشتری داشته باشند. اگرچه اگر ساده بودن هدف شماست می توانید مدل هایی با اشکال ساده هندسی و سازگار با کل آشپزخانه تان را سفارش دهید.

محبوب ترین مدل هایی که در بازار سفارش داده می شوند عبارتند از :

  • طرح های اصفهانی یا صفوی
  • مدل های اسلیمی
  • طرح ایوانی
  • طرح پارسی
  • طرح های یونانی
  • سرستون طرح پاسارگاد
  • سرستون طرح رومی
  • طرح برگ

جنس سر ستون ممبران

ستون ها و سر ستون هایی که در کابینت های وکیوم نصب می شوند می توانند تمام چوب باشند اما به خاطر هزینه بالایی که دارند معمولا آن ها را از ام دی اف با روکش مخصوصی که دستگاه سی ان سی طرح آن را می زند ساخته می شود جنس روکش پی وی سی بوده که مزیت هایی نظیر مقاومت در برابر آب را دارد.

جنس سر ستون ممبران

یکی دیگر از مزیت هایی که PVC به خود بدنه کابینت و ستون های ان می دهد مقاومت در برابر حرارت بالا و شوک های دمایی است. از طرفی ماده پی وی سی طول عمر بالایی داشته و قیمت مناسبی هم دارد ستون ها و سر آن ها معمولا پس از نصب کابینت ممبران در جای تعبیه شده و مشخص شده قرار می گیرند.

تمیز کردن سرستون کابینت ممبران

لکه گیری و پاک کردن ستون ها و سری آن ها مراحلی درست مشابه تمیز کردن کابینت ممبران دارد و شما باید با دقت این کار را انجام دهید به طور خلاصه در ابتدا جتما باید گرد گیری کاملی را انجام دهید و شیار ها و حفره ها و…را عاری از هر گونه غبار کنید و سپس با پاک کننده های توصیه شده به خوبی تمام بخش ها را تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *