دیوارپوش آکوستیک

5/5 - (15 امتیاز)

دیوارپوش ها محصولاتی هستند که در اواخر در بسیاری از واحد ها از آنها استفاده شده است. این محصولات را از جنس ها و متریال های مختلفی تولید می کنند که هر یک برای شرایط  و محل خاصی مناسب می باشد. برای مثال دیوارپوش های پی وی سی برای محل هایی مناسب هستند که دارای رطوبت بالا می باشند و یا نیاز به شست و شو و نظافت مکرر دارند. دیوارپوش آکوستیک نیز یکی از انواع این محصولات می باشد که برای بسیاری از محل ها از آن استفاده می شود.

دیوارپوش عایق صدا

امروزه با شلوغ شدن بیشتر شهر ها، سر و صدا یکی از آزاردهنده ترین مواردی می باشد که می توان برای زندگی در نظر گرفت. بسیاری از افراد برای محل کار و یا محل زندگی خود به دنبال راهی برای کاهش موارد آزار دهنده ای مانند آلودگی های صوتی می باشند که می توان گفت دیوارپوش ها بهترین انتخاب برای این کار هستند. با اینکه بسیاری از انواع دیوارکوب مانند محصولات ام دی اف یا پی وی سی عایق بسیار مناسبی برای حرارت، برودت و صوت می باشند، اما بهترین انتخاب برای این مورد می تواند دیوارپوش های اکوستیک باشد.

آشنایی با دیوارپوش آکوستیک

دیوارکوب های آکوستیک را علاوه بر استفاده در واحد های مسکونی برای جلوگیری از وارد یا خارج شدن صدا در سینما، سالن های کنسرت،سالن های کنفرانس و بسیاری دیگر از محل ها نیز استفاده می کنند. به طور کلی دیوارپوش های آکوستیک را می توان یکی از بهترین پوشش ا برای عایق کردن یک واحد در برابر صوت دانست.

مزایای استفاده از دیوارپوش آکوستیک

همانطور که گفتیم این محصول عایق بسیار مناسبی در برابر صوت می باشد اما خصوصیات دیگری نیز دارد که می تواند شما را برای خرید این محصول ترغیب کند. این محصولات دارای طرح های مختلفی می باشند و می توانید نسبت به محل مورد نظر خود برای نصب آنها را انتخاب کنید. البته اگر به کاربرد این دیوارکوب نگاهی داشته باشیم تنوع بالا برای آن یک امر عادی به شمار می رود زیرا نمی توان دیوارپوشی را که در یک سالن اجتماعات نصب شده است را در یک کلاس درس که نیاز به جلوگیری از وجود صدا می باشد نصب کرد. برای خرید دیوارکوب های ایرانی به این قسمت سایت وارد شوید.

مزایای استفاده از دیوارپوش آکوستیک

از نظر قیمتی نیز باید بگوییم در مقایسه با دیگر نمونه های دیوارکوب این محصولات قیمت های مناسبی را دارند البته میان نمونه های داخلی و خارجی آنها تفاوت قیمتی حدودا یادی وجود دارد. بهتر است تا در هنگام خرید از محصولات تولید داخل استفاده کنید تا هم از تولیدکنندگان داخلی حمایت کرده باشید و هم محصولات مورد نظر خود را با قیمت مناسبتری تهیه کنید.

نحوه ی عملکرد دیوارکوب آکوستیک

دیوارپوش های آکوستیک در قسمت داخلی خود دارای موادی می باشند که می تواند صدا را جذب کند. البته این در حالی است که پنل های اصلی این محصولات به صورتی ساخته می شود تا امواج صورت را بازتاب کنند تا از آن عبور نکند و به همین دلیل استفاده از این محصولات سبب می شود تا یک محل به خوبی در برابر صوت عایق بندی شود.

اگر با انواع دیوارپوش ها آشنایی ندارید بهتر است تا مقاله ی مزایا و معایب انواع دیوارپوش را مطالعه کنید تا با انواع این محصولات به خوبی آشنا شوید.

اما همانطور که میدانید امروزه بسیاری از دیوارکوب ها در برابر عوامل خارجی عایق می باشند و می توانید این محصولات را برای محل هایی که نیاز به عایق هایی خیلی قوی نداند نصب کنید و از آنها نیز استفاده کنید. اما به طور کلی برای عایق بندی در هتل ها، کلاس های درس، سالن اجتماعات و این چنین از محل ها بهتر است از دیوارپوش آکوستیک استفاده شود تا بهترین بازدهی را داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *