تفاوت کابینت های گلاس و ملامینه

5/5 - (3 امتیاز)

از آن جا که این روز ها بیشتر مردم در خانه های اپارتمانی زندگی می کنند آشپزخانه های کوچک تری نسبت به خانه های ویلایی دارند و در کل متراژ خانه شان نیز در اکثر مواقع کمتر است و به همین خاطر نمی توان هر مدل کابینتی را در آشپزخانه های امروزی نصب کرد و بهتر است همانطور که ساختار و نقشه و معماری واحد مدرن است برای آن اقدام به سفارش کابینت مدرن نظیر هایگلاس انزو ملامینه و یا …کرد. کابینت های گلاس و ملامینه دو مدل کابینت محبوب در کشور ما هستند اگرجه هایگلاس بیشتر نصب می شود در این بخش از وب سایت اذرخش دکور قصد بررسی تفاوت کابینت های گلاس و ملامینه را داریم و خواهیم گفت کدام یک کیفیت بالاتری دارند و انتخاب بهتری برای شما خواهند بود.

مقایسه کابینت هایگلاس و ملامینه

در ابتدا بهتر است در رابطه با متریالی که این دو کابینت از آن ها ساخته می شود صحبت کنیم برای هر دو مدل از تخته های MDF به عنوان مغزی به کار برده می شود اما استفاده از نئوپان برای ساخت مدل های ارزان قیمت در کابینت های ملامینه بیشتر دیده شده است. همانطور که می دانید در سال های اخیر استفاده از ام دی اف که یک نوع تخته فیبر با چگالی متوسط است به عنوان یک فراورده چوبی با کیفیت اما مقرون به صرفه تر از خود چوب رونق پیدا کرده است و بسیاری از کابینت ها با اسکلت و مغزی ام دی اف ساخته می شوند و طول عمر خوبی هم دارند.

مقایسه کابینت هایگلاس و ملامینه

از نظر قیمتی باید در ابتدا اشاره کنیم که قیمت کلی کار به فاکتور های زیادی بستگی دارد پیشنهاد می کنیم مقاله عوامل موثر بر قیمت کابینت را مطالعه کنید تا بهتر با تمام فاکتور هایی که قیمت را تحت تاثیر قرار می دهند آشنا شوید.

به صورت کلی می توان گفت که قیمت کابینت هایگلاس از مدل های ملامینه بیشتر تمام می شود اگرچه باز هم شاید مدل هایی باشند از نوع ملامینه که قیمتی بیشتر داشته باشد اما این مورد کم پیش می آید این امر به خاطر این است که ام دی اف به کار رفته در هایگلاس معمولا ضخامت و کیفیت بالاتری دارد.

کابینت های گلاس بهتره یا ملامینه ؟

روکشی که روی دو نوع کابینت آشپزخانه به کار برده می شود نیز متفاوت است و برای کابینت های ملامینه همانطور که از اسمشان پیداست از روکش لمینت یا ملامین استفاده می شود در واقع این روکش ها از یک سری کاغذ های مخصوص که به چسب ملامین آغشته می شود ساخته می شوند و به راحتی روی درب های ام دی افی چسبیده می شوند. بزرگترین مزیتی که این روکش نسبت به روکش های گلاس دارد این است که به خوبی در برابر خط و خش مقاومت می کند.

کابینت های گلاس بهتره یا ملامینه ؟

روکشی که روی هایگلاس نصب می شوند یک لایه پلکسی گلاس است این ماده شبیه به پلاستیک است و ظاهری شبیه به شیشه نیز دارد و از آن مقاوم تر و سبک تر است. در نهایت از پی وی سی نیز برای تکمیل کردن لایه روکش هایگلاس استفاده می شود. این روکش در برابر خط و خش مقاومت بالایی ندارد اما در برابر رطوبت و آب بهتر دوام می آورد.

سایر تفاوت های کابینت ملامینه و های گلاس

سایر تفاوت های کابینت ملامینه و های گلاس

از دیگر جنبه های تفاوت بین این دو نوع کابینت می تون به موارد زیر اشاره کرد :

  • تنوع رنگی در مدل های هایگلاس بیشتر است
  • مقاومت ملامینه در برایر آب کمی بیشتر است.
  • قیمت ملامینه ارزان در می آید و برای واحد های کوچک و کسانی که بودجه محدود تر دارند مناسب است
  • کابینت هایگلاس درخشان است در صورتی که ملامینه جلای کمتری دارد و بیشتر مات است.
  • مقاومت روکش هایگلاس در برابر مواد اسیدی و بازی بالاتر است.
  • نظافت و تمیز کردن هر دو کابینت شبیه به هم است و از این جنبه آن چنان تفاوتی ندارند.
  • مقاومت های گلاس در برابر حرارت بیشتر است
  • تراکم وزنی هایگلاس بیشتر است.
  • هایگلاس راحت تر تعمیز و پولیش کاری می شود.
  • مقاومت لولا های ملامینه بیشتر است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *