از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری

5/5 - (7 امتیاز)

از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری : یکی از انواع دیوارپوش ها که امروزه در دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، کاغذ دیواری است که از پرمصرف ترین محصولات در دکوراسیون می باشد که هم برای نوسازی واحد های قدیمی و هم برای دکور کردن واحد های نوساز از آن استفاده می شود. اما یکی از مشکلاتی که هنگام اجرای کاغذ دیواری ممکن است به وجود بیاید حباب های زیر آن است که برای بسیاری از کاربران مشکل بزرگی به شمار می رود که پس از نصب بلافاصله باید آن را برطرف کنیم. اگر شما نیز با این مشکل روبرو هستید بهتر است تا در ادامه با ما همراه باشید.

علت به وجود آمدن حباب زیر کاغذ دیواری

کاغذدیواری ها نیز بدون عیب نیستند و در برخی از مواقع در صورتی که به صورت کاملا صحیح اجرا نشوند ممکن است مشکلاتی مانند حباب زیر کاغذ دیواری را برای ما به وجود بیاورند. اما باید بگوییم ک این مشکل در بیشتر مواقع به وجود می آید و نیاز به نگرانی در این باره نیست زیرا به راحتی در مدت زمان کوتاهی می توانید این مشکل را حل کنید و نیاز به هزینه های اضافی نیز نیست. به طور کلی به دو دلیل در زیر دیوارپوش حباب به وجود می آید که عبارتند از :

  • نفوذ هوا به زیر کاغذ دیواری
  • جمع شدن چسب در یک نقطه

علت به وجود آمدن حباب زیر کاغذ دیواری

معمولا افراد مبتدی هنگام نصب مقدار چسب را اندازه گیری نمی کنند به همین دلیل ممکن است با تجمع بیش از حد چسب در یک بخش از کاغذ دیواری نصب آن با مشکل مواجه شود و حباب های چسبی در زیر دیوارپوش به وجود بیاید. حالت اول نیز بسیار رایج می باشد و به دلایل مختلفی هوا در بخش زیرین جمع می شود باعث بالا آمدن بخشی از کاغذ دیواری می شود. گفتنی است که برخی از مواقع این حباب ها برای پوستر سه بعدی نیز به وجود می آیند که بسته به جنس آنها می توانید از این روش برای برطرف کردن آنها نیز اقدام کنید.

نحوه از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری

برای شروع کار ابزار هایی مورد نیاز شما می باشد که عبارتند از : تیغ کاتر، دستمال خشک، غلطک صاف، چسب، سرنگ

در این بخش از وب سایت آذرخش می توانید اقدام به خرید کاغذ دیواری های متنوع ساخت برند های معتبر روز دنیا با قیمت هایی مناسب کنید.

با استفاده از تیغ کاتر قسمتی از حباب را برش بزنید و سعی کنید برش را به گونه ای ایجاد کنید که در کوچکترین اندازه ی ممکن باشد تا دیده نشود. سپس روی حباب را فشار دهید تا چسب یا هوای داخل آن خالی شود و به بیرون بیایید (در صورتی که چسب داخل آن بود، آن را با استفاده از دستمال تمیز کنید). در صورتی که در داخل حباب کاغذ دیواری هوا جمع شده بود با استفاده از یک سرنگ به داخل آن کمی چسب بر یزید و با استفاده از یک غلطک صاف بر روی آن بخش بکشید تا کاملا مسطح شود و به دیوار بچسبد.

برطرف کردن حباب زیر کاغذ دیورای

باید دقت داشته باشید در صورتی که می خواهید با استفاده از سرنگ چسب بزنید ابتدا مقدار مورد نیاز را به بخش داخلی وارد کنید و با غلطک بر روی آن بکشید و چسب اضافی خارج شده را دوباره از روی کاغذ دیواری با استفاده از یک پارچه ی نمدار تمیز کنید و دقت کنید که سطح کاملا مسطح شود و چسب اضافه در آن بخش باقی نماند.

نتیجه

همانطور که مشاهده کردید از بین بردن یک حباب از روی کاغذدیواری کار دشواری نمی باشد اما می تواند تاثیر بسیار خوبی را بر روی سطح کاغذ دیواری با مسطح کردن آن داشته باشد. دقت داشته باشید اگر دیوارپوش شما به تازگی نصب شده است می توانید چسب داخل آن را با استفاده از یک سرنگ نیز خالی کنید تا سطح کاغذ دیواری چسبی نشود. در آخر باید بگوییم که به صورت کلی این عمل کار سختی نمی باشد و اگر کمی دقت به خرج دهید می توانید به راحتی کاغذدیواری خود را خالی از هرگونه حباب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *