آموزش اندازه گیری پوستر

5/5 - (2 امتیاز)

پوستر دیواری یکی از انواع دیوارپوش ها می باشد که می توانید از آنها برای دکور کردن انواع واحد ها استفاده کنید. این محصولات شباهت بسیاری به کاغذ دیواری دارد و طرح های بسیار متنوعی در میان آنها یافت می شود که همین عامل نیز سبب شده تا بتوان از آنها در واحد های مسکونی، اداری و یا تجاری به راحتی استفاده کرد. همانطور که میدانید قبل از خرید پوستر سه بعدی و یا کاغذ دیواری باید به دقت دیوار های خود را اندازه گیری کنید. این عامل به خصوص در پوستر دیواری های  از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا پوستر یک طرح مشخص را بر روی یک دیوار به نمایش در می آورد. در این مطلب آموزش اندازه گیری پوستر دیواری را به صورت کامل برای شما آورده ایم.

البته در اینجا به دلیل اینکه نصب و اجرای پوستر 3 بعدی بر روی دیوار انجام می گیرد، باید دیوارهایی که قصد خرید پوستر برای آنها را دارید را اندازه گیری کرده و به شرکتی که محصولات خود را به آنها سفارش داده اید ارائه دهید تا بتوانند به راحتی محصولات مورد نیاز شما را طراحی کنند. آذرخش دکور به صوروت تخصصی در امر طراحی و تولید پوستر دیواری فعالیت دارید و می توانید برای سفارش این محصولات با پشتیباناب بخش فروش ما در تماس باشید.

نحوه اندازه گیری پوستر

نحوه اندازه گیری پوستر

همانطور که گفتیم پوستر ها یک تصویر مشخص را بر روی یک دیوار نشان می دهند و مانند کاغذ دیواری الگوی مشخصی ندارند به همین دلیل اندازه گیری دیوار برای نصب پوستر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و در صورتی که به درستی انجام نگیرد ممکن است محصول نهایی بزرگ و یا کوچکتر از حد ممکن باشد. البته جای نگرانی برای این کار نیست و در این مقاله این فعالیت ساده را به صورت کامل برای شما شرح داده ایم تا بتوانید با استفاده از یک متر به سادگی دیوار های خود را اندازه گیری کنید.

نحوه اندازه گیری پوستر سه بعدی

گفتنی است که اندازه گیری پوستر دیواری مشابه با اندازه گیری دیوار برای کاغذ دیواری است. البته باید اندازه گیری ها را برای نصب پوستر با دقت بالاتری انجام شود تا طرح مورد نظر کاملا دیوار  را پوشش بدهد. پوستر دیواری سه بعدی را می توان در طرح ها و مدل های مختلفی یافت کنید و تنوع آنها بسیار گسترده می باشد. البته می توانید این محصولات را به صورت سفارشی و با تصاویر مورد نیاز خود نیز خریداری کنید.

محاسبه ابعاد پوستر دیواری

برای شروع بهتر است تا ابتدا یک کاغذ سفید برای خود انتخاب کنید و نقشه دیوار را بر روی آن بکشید. استفاده از این کار الزامی نمی باشد، اما در صورتی که بر روی دیوار های شما در و یا پنجره وجود دارد بهتر است تا با کشیدن نقشه دیوار و به دست آوردن ابعاد آن طراحان را برای چاپ پوستر یاری کنید. پس از اینکه نقشه دیوار را رسم کردید بهتر است تا ارتفاع آن (فاصله میان سقف و زمین ) را اندازه گیری کنید. در صورتی که دیوار های واحد مورد نظر دارای قرنیز می باشد بهتر است تا ارتفاع را تا قرنیز ها حساب کنید.

محاسبه ابعاد پوستر دیواری

بعد از اندازه گیری ارتفاع بهتر است تا عرض دیواری را به دست آورید . عرض دیواری همان فاصله میان یک سر دیوار تا سر دیگر آن می باشد که باید به دقت آن را به دست آورید. در آخر تمامی مقادیر به دست آمده را بر روی کاغذ یاد داشته کنید و در صورتی که پنجره و یا عامل دیواری بر روی دیوار وجود دارد نیز می تواند ابعاد آن را هم یاد داشت کرده و به نصاب و یا شرکت تولید کنند بدهید.

باید دقت داشته باشید که بهتر است پس از اینکه ارتفاع و عرض دیواری را به دست آورید 5 سانتی متر به آن اضافه کنید تا عمل نصب راحتتر انجام بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *